SPSS Nedir? SPSS Ücretli midir?

SPSS Nedir? SPSS Ücretli midir?

SPSS Nedir?

SPSS Nedir? SPSS 1968 yılından bu yana istatiksel analizler yapmaya yardımcı bir bilgisayar programıdır. SPSS IBM tarafından sürülmüştür. Günümüzde halen geliştirme çalışmaları devam etmektedir. Özellikle sosyal bilimlerde sıklıkla kullanılan bir programdır. Çoğunlukla nicel analizlerde yardımcı olmaktadır. Kısacası SPSS analiz konusunda akademisyenlerin ve öğrencilerin en önemli yardımcılarından olduğu söylenebilir.

SPSS Ücretli Midir?

SPSS Nedir sorusundan sonra akla gelen ikinci soru SPSS ücretli midir? sorusudur. Bu sorununu cevabı; Her bilgisayar programı gibi SPSS’e de günümüzde farklı yollarla ulaşmak mümkün olsa da, evet SPSS‘in ücretli bir program olduğunu söylememiz gerekir. SPSS abonelik şeklinde satın alınabilmektedir. 30 günlük ücretsiz bir sürüm talep edebilir ardından aylık 106 $ gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

SPSS’in Açılımı Nedir?

SPSS’in açılımının Türkçe karşılığı “Sosyal Bilimler İçin İstatistik Programı” şeklindedir. Çoğunlukla sosyal bilimlerde kullanıldığından makale başında da bahsetmiştir.

SPSS Analiz Desteği

SPSS’e yeniyseniz, lisans yada yüksek lisans eğitiminizde SPSS analiz konusunda bir ders de almadıysanız programı kullanmak ve nasıl analiz yapacağınız konusunda kafanızda bolca soru işareti olacaktır.

Türkiye koşullarında malesef akademisyenlerin bir çoğu da SPSS kullanımı konusuna hakim olmadığı için öğrenciler çoğu zaman kendi başlarının çaresine bakmak zorundadırlar. Bu bağlamda İstatistik Hocam olarak bizler sizlere SPSS analizi konusunda destek vermekteyiz. Dilerseniz özel ders şeklinde SPSS’de analizin nasıl yapıldığını anlatabilir, dilerseniz de SPSS analizlerinizde, tablo oluşturulmasında ve istatistiksel analizlerin yapılmasında yardımcı olabiliriz. Bu bağlamda bize ulaşmak için iletişim sayfamızdan yer alan formu doldurabilir. Ya da 554 603 1799 nolu telefon üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstatistik Hocam Hakkında

Copyright © 2013-2021 istatistikhocam.com